29 marca 2014

marcowanie

Dwa tygodnie temu (16/03/2014) wzięłam się za wysiew nasion Dalii do inspektu. Miałam dwa opakowania nasionek więc mam nadzieję, że kilka roślinek uda mi się z tego wyprodukować.
Przygotowałam sobie ziemię uniwersalną, piasek, no i oczywiście inspekt. Inspekt ustawiłam na wysypanej piaskiem tacy, która pomaga dłużej utrzymać wilgotność ziemi. Ziemię najpierw wymieszałam w wiaderku z piaskiem, mniej więcej 1/3 piasku i 2/3 ziemi. To spowodowało, że podłoże jest bardziej przepuszczalne i adaptacja nowych nasion jest łatwiejsza..
Inspekt wysypałam do pełna po czym ubiłam dość mocno ziemię. do każdego otworu wsypałam mniej więcej po 3 nasiona kwiatów. Na koniec wszystko przysypałam (znowu do pełna) ziemią i jeszcze raz ubiłam. Na koniec podlałam, i postawiłam przy balkonie po słonecznej stronie domu, tworząc bardzo prowizoryczną szklarnię :)

Na dzień dzisiejszy moje roślinki wzeszły chociaż nie z każdego otworu :(
No i również dwa tygodnie temu wzeszły pierwsze krokusiki :)2 komentarze:

  1. Czy trawę przed zimą trzeba kosić? Dopiero co zaczynam swoją przygodę z ogrodami, a kosiarka Hortmasz już zamówiona :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Powinno się kosić :)
    Co do kwiatów - szkoda, że nie wszystkie wzeszły, ale wydaje mi się, że jeszcze mają czas. Chociaż czasami tak jest, że w jednym otworze wypuszczają piękne łodyżki i listki, a w drugim niestety jak nie wschodziły, tak nie wzejdą.

    OdpowiedzUsuń